Jak správně vybrat dámské kalhotky? Dámy a pánové, poslouchejte!

I když vám to tak nemusí připadat, pokud chcete vybrat opravdu to správné spodní prádlo, ať už pro sebe, svou drahou polovičku či pro někoho jiného, může to být opravdový oříšek. Kvalitní a dobře padnoucí spodní prádlo je základ. Pojďme si společně říct, jak vybrat to nejvhodnější prádlo a vyvarovat se tak problémům, které mohou nastat, pokud vyberete nepadnoucí spodní prádlo či špatný střih. Splést se, je v tomto ohledu opravdu jednoduché, s našimi radami však jistě hravě překonáte všechny nástrahy spojené s výběrem dokonalého dámského spodního prádla. Důležité je, aby ženě správně sedělo a dokonale vyzdvihovalo její přednosti. Spokojenost pak bude zaručená na obou stranách.

Krok první: Velikost

Zjistit správnou velikost spodního prádla je velmi důležitým aspektem a při špatném výběru si s tímto prádlem určitě šťastné chvilky neužijete. Proto se radši pro jistotu podívejte do šuplíku s prádlem a zkontrolujte si svou neomylnost. I ti nejlepší občas šlápnou vedle. Velikosti bývají uvedené většinou v podobě čísel mezi 36 a 46 nebo v anglickém číslování mezi 8 a 18. Určitě si však kalhotky i vyzkoušejte, může se stát, že již budete potřebovat o číslo větší či menší.

Krok druhý: Správný střih

Většina mužů zná asi tak dva druhy dámského spodního prádla. Dámy však vědí, že druhů dámských kalhotek je hned několik a je velmi důležité si umět vybrat ten nejlépe padnoucí. Každá žena má své preference ohledně spodního prádla, a jak se říká:"co sluší jedné, nemusí slušet druhé."

 • Classic Briefs – I přesto, že vám tento pojem možná nic neříká, můžete si být jisti, že tento druh prádla znáte. Jedná se totiž lidově řečeno o „bombarďáky.“ Tento druh spodního prádla nepatří mezi vhodné dárky pro ženy. Leda, že by právě tyto kalhotky patřily mezi jejich preference. Jedná se sice o velmi pohodlné prádlo, ale může být poněkud nevkusné.
 • High-cut Briefs – Jedná se o asi nejoblíbenější druh dámského spodního prádla. Pevně stahuje bříško, dobře tvaruje pozadí a zároveň dokáže být velmi pohodlný a sexy. Nákupem tohoto střihu určitě zabodujete. Jemné vykrojení dokáže s ženskou postavou udělat divy.
 • Bikini – Řekněme, že se jedná o klasiku mezi spodním prádlem. vykrojené nohavičky každé ženě hezky opticky prodlouží nohy. Tudíž se jedná o velmi praktické spodní prádlo a to i díky tomu, že je nepovšimnutelné pod kalhotami.
 • Tanga – U mužů patří tento typ mezi nejoblíbenější, u žen už tomu tak většinou nebývá, to protože nejsou příliš pohodlné. Tento typ spodního prádla se hodí hlavně pro ženy štíhlé postavy, protože zvládnou ukázat vše, tak jak to příroda stvořila a to není vždy lichotivé. Jsou však i velmi praktické – eliminují viditelnost prádla po sukní či kalhotami. Podívejte se do naší nabídky třeba na tanga Calvin Klein.
 • Kalhotky s nohavičkami – Jeden z méně oblíbených typů. Hodí se spíše pro mladé ženy. Nevýhodou je, že opticky zvětšuje boky a nejedná se o příliš sexy typ dámského spodního prádla.
 • Stahovací prádlo – Určitě se nejedná o pohodlný druh spodního prádla. Jsou spíše pro občasné nošení, když žena potřebuje skrýt přebytečná kila a vejít se do pěkných šatů.
 • Bezešvé prádlo – Kalhotky tohoto typu jsou pod oblečením v podstatě neviditelné a poskytují velké pohodlí, které každá žena ocení. Také nevytvářejí na těle žádné otlaky.

dámské spodní prádlo

Krok třetí: Slušivá barva

Ženám dnes povětšinou přijde velmi slušivé a sexy spodní prádlo v odstínech červené, bílé a černé. Proto se také většina dámského spodního prádla v těchto barvách vyrábí. Pokud nemáte ohledně barvy určité preference, zkuste se zamyslet, co by ocenila vaše drahá polovička a podle toho si vybrat. Řídit se můžete také podle barvy vlasů a pleti. Blondýnkám nejvíce sluší matné pastelové barvy, u zrzek vynikají klasické odstíny zelené a brunetky se blýsknou v diamantových odstínech, jako je safírová modrá nebo rubínová červená.

Krok čtvrtý: Vhodný materiál

Důležitost materiálu určitě nesmíte opomenout. Patří mezi nejdůležitější aspekty při výběru spodního prádla. Ne všechny materiály vám mohou být příjemné. Zaručeně si však vyberete, existuje totiž mnoho druhů. Například saténové, hedvábné, kalhotky z umělých směsí nebo typické krajkové, které jsou velmi pohodlné a jemně kopírují křivky ženského těla. Zároveň nikde nevytváří zbytečné faldíky.

Krok pátý: Správná příležitost

Při výběru dámského spodního prádla je dobré si ujasnit, pro jakou příležitost vlastně prádlo sháníte. Každé se hodí pro trochu jiný typ aktivit a byla by zbytečná škoda se v tomto ohledu zmýlit. Sportovním prádlem například při romantické večeři díru do světa neudělá ani ta největší dáma. vybírejte proto s rozmyslem.

 • Sportovní akce – Pokud žena ráda sportuje, hraje tenis, tančí či si pouze ráda ve středu odpoledne zaběhá se psem, je dobré volit spodní prádlo, které je prodyšné a pohodlné i při náročnějších aktivitách. V tomto případě je nejlepší volit bavlněné prádlo, které zároveň perfektně saje pot.
 • Večerní schůzka – Pokud má prádlo dobře padnout pod každé šaty a zároveň má vypadat co možná nejlépe, je dobré volit tanga nebo lechtivé brazilky, které ženu udělají neodolatelnou a okouzlující.
 • Každodenní práce – Pro dlouhou denní kancelářskou práci se nejlépe hodí bezešvé kalhotky, které tělo nikde nestahují a jsou velmi příjemné a pohodlné.
 • Večerní zábava – Ženy si rády občas povyrazí. Jejich přípravy jsou v tomto případě velmi dlouhé a úmorné, aby to stálo za to, musí byt dokonalé naprosto všechno včetně spodního prádla. Perfektně se hodí kalhotky s vyšším pasem, které pod přilehlými šaty nejsou vidět a dobře tvarují pozadí i boky.

kalhotky

vybírejte podle těchto aspektů a zaručeně nešlápnete vedle. vybrat kalhotky bez delšího přemýšlení, vzít ty, co se vám zrovna na pohled líbí a ani si je nevyzkoušet je opravdu velká chyba. Můžou se pak zařezávat, tahat, sjíždět nebo tlačit a to vše jsou pouze zbytečné problémy, kterým se správným výběrem spodního prádla dalo předejít.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.