6 + 1 důvod, proč zvolit doplňky z pravé kůže

Kůže je přírodní materiál prověřený mnoha generacemi, který ale stále neztratil nic ze své obliby a elegance. Proč si do svého šatníku vybrat doplňky z pravé kůže?

Důvod 1: Až na věky

Kvalitní materiál a zpracování vám zajistí, že vybraný doplněk vás bude provázet po zbytek života a nejspíš přežije i vaše děti. Kůže je odolná vůči vnějším vlivům, je pevná, těžko se poškodí, odolá vodě a neabsorbuje pachy. Nejen pro tyto vlastnosti je tolik oblíbená pro výrobu oblečení a  především doplňků jako jsou rukavice, šle, pásky, tašky, peněženky i kabelky. Můžete si být jistí, že cokoli z pravé kůže vám vydrží opravdu dlouho.

pánské pásky

Důvod 2: Minimální péče

O kůži jako takovou se moc starat nemusíte, ideální je vlastně žádná péče, kůže je téměř bezúdržbový materiál. Občas ji můžete vyčistit měkkým, lehce namočeným hadříkem, vyvarujte se však hrubému drhnutí. Zacelit drobné oděrky a škrábance, sjednotit barvu a vrátit lesk pomohou kůži speciální přípravky na péči o ní určené, není však nutné je používat denně, jednou za čas opravdu postačí. Na pozoru je potřeba mít se jen v případě, že se třeba vaše značková kabelka nebo peněženka Michael Kors dostala do styku s vodou, například při dešti. Rozhodně nesušte pravou kůži a doplňky z ní na topení nebo jiném prudkém zdroji tepla, kůže by ztvrdla a zdeformovala se. Nechte vše otevřené a rozevřené pomalu vysychat při pokojové teplotě daleko od jakéhokoli zdroje tepla. Pokud by už přeci jen k podobné nehodě došlo, ošetřete kůži speciálním přípravkem pro její změkčení a dobře fungují i osvědčené mastné krémy, které pomalu a důkladně do kůže doslova vmasírujte, ta poté získá zpět svou pružnost a jemnost.

Důvod 3: Elegance především

Pravá kůže je elegantní, o tom nemůže být pochyb. V jakékoli situaci a na jakémkoli místě máte jistotu, že vaše peněženka nebo kabelka či cokoli jiného bude působit luxusně a elegantně. Navíc se dá perfektně kombinovat s ostatními materiály a to jak přímo na výrobku, tak v celkovém vzhledu. Třeba Trussardi kabelky díky drobným detailům ve špičkovém zpracování působí žensky a dokonale za každých okolností, ať už má na sobě žena kostýmek nebo sportovní džíny a halenku. Kůže jde zkrátka zkombinovat kdykoli s čímkoli a vždy bude působit perfektně.

Kabelka Trussardi

Důvod 4: Barvy nejsou problém

První, co se většině lidí vybaví při slovu kůže, je její hnědá nebo černá barva. I když tyto dvě stále patří k nejoblíbenějším, nejsou rozhodně jediné. Muži samozřejmě dávají přednost jedné barvě, ideálně tmavé nebo tlumené, a tak u nic vede právě hnědá, černá, šedá a jejich různé odstíny. Ženy jsou odvážnější a rády sáhnou i po červené či modré a nebojí se ani kombinací barev nebo různých motivů a vzorů. Sázka na černou je jistota, mnohdy ale může působit smutně a tak právě ženy vyhledávají barvy nejen na oblečení, ale i doplňcích, které pak střídají a ladí s ostatními kousky svého outfitu. Vždy ale vybírejte kvalitní produkty od známých značek, které si zakládají nejen na zpracování, ale i samotném materiálu. Hledejte pravou kůži a nenechte se zmást třeba označením Genuine Leather, které znamená podřadnější kvalitu kůže, i když se stále o kůži jedná.

Důvod 5: Značková kvalita

Dokonalým znalcem kůže a jejího zpracování je už více než sto let značka Trussardi, která umí skvěle skloubit tradici s novými trendy a nebojí se inovací a experimentů. Zahanbit se ale nenechávají ani ostatní módní značky světového formátu jako je Michael Kors nebo Emporio Armani. Není divu, kůže je oblíbená napříč všemi generacemi a muže bez kožené peněženky v zadní kapse si jen těžko dokážete představit, stejně jako ženu bez její kabelky.

Důvod 6: Skvělý dárek

Když nevíte, čím někoho blízkého obdarovat, vsaďte právě na doplňky z kůže, úspěch máte zaručený. U mužů vedou kožené peněženky, které jsou jednoduché, maximálně s jednou kapsičkou na drobné, vejdou se do zadní kapsy u kalhot a mají čistý design bez extrémního zdobení. Ženy naopak uvítají peněženku větší, protože jsou zvyklé v ní nosit nejen peníze, ale i všechny možné karty, doklady, fotky svých blízkých, účty a další drobnosti, bez kterých se neobejdou. Ideální je tak peněženka obdélníková, která dobře padne do ruky. Neuděláte chybu, když vyberete barevnou nebo se vzorem. Velký ohlas mají u žen také různé doplňky zdobené třásněmi, kamínky nebo motivy. Nejen peněženky, ale třeba i kožený pásek nebo samozřejmě i kabelka či taška jsou vhodným dárkem pro blízké i například obchodní partnery. Doplňky z pravé kůže nikdy neurazí, naopak máte jistotu, že vždy udělají radost a obdarovaný si jich bude vážit.

Důvod 7: Jeden navíc

Možná, že vás od nákupu peněženky nebo pásku z pravé kůže odrazuje jeho cena a stále přemýšlíte, zda má smysl peníze za něco takového vydat. Buďte si jistí, že má, protože kupujte něco na dlouhou dobu, co vás bude provázet každý den a to v létě i v zimě, na dovolené i v práci. Kůže má svou historii psanou napříč léty i celým světem. Kožené výrobky neúnavně slouží svým majitelům často i po několik generací a stále si zachovávají svou eleganci i nádech tajemna. Vybavte si kovboje, kteří ve filmech brázdili prérii s koltem za pasem a koženými opasky. Nebo vojáky, kteří na kožených popruzích nosili vše, co bylo potřeba. A ještě dál do minulosti třeba kupce, kteří své výdělky schovávali v kožených váčcích. V historii té dávné i nové najdeme mnoho věcí, které by bez kůže nefungovaly. Dnes nepotřebujeme podšívat brnění proti zimě ani nosit vysílačku v torně přes rameno, ale kůže nás provází i v moderních dějinách. Právě kožené doplňky jsou tím, co nám kromě elegance a luxusu nabídne i trochu tajemna pokaždé, když je vezmeme do ruky.

značky 02

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.