Polaroid – číslo 1 na poli slunečních brýlí

Kvalita a dostupná cena pro každého společně s tradicí tvoří hlavní pilíře úspěchu značky Polaroid, výrobce polarizačních brýlí, která kategorii slunečních brýlí vévodí již více než 75 let.

sluneční brýle polaroid logo

Polarizační brýle pomáhají mnoha lidem k lepšímu vidění za volantem, při sportu, na běžné nošení i v práci. Jedinečná technologie výroby polarizačních čoček eliminuje nechtěné odrazy slunečních paprsků a tak s brýlemi vidíte jasně a bez rušivých odlesků světla od kapoty auta, vodní plochy nebo třeba mokré silnice. První syntetický filtr k polarizaci světla si nechal v roce 1929 patentovat Edwin Land a o šest let později byly vyrobeny první sluneční brýle s touto technologií. V roce 1937 pak vzniká firma Polaroid Eyewear, jejíž název je sloučením slov polarizační celuloid. O dva roky později představuje firma také 3D brýle, které jsou potřebné ke sledování filmů ve 3D a odhaluje samotnou technologii, potřebnou k výrobě polarizačních čoček.

Sluneční brýle Polaroid pro denní nošení se hned staly oblíbené, trvalo však ještě několik let, než se staly opravdovým hitem. Jako módní doplněk se do povědomí běžných lidí dostaly sluneční brýle až ve 40. letech minulého století, kdy je začaly nosit hvězdy filmového plátna, sportovci a další celebrity své doby. Především si ale v roce 1940 vybírá armáda a letectvo firmu Polaroid jako dodavatele speciálních brýlí pro piloty a posádky tanků. V roce 1950 pak firma Polaroid zažívá doslova boom a v reklamě představuje první brýle vhodné pro řízení auta v noci. Brýle této značky patří k nejoblíbenějším, zvláště poté, co na trh uvádí kolekci s barevnými plastovými obroučkami. Ta se okamžitě stává hitem a téměř každý nosí tento atraktivní modní doplněk. V roce 1985 se pak v reklamě objevuje tenisová legenda Boris Becker a propaguje brýle Aviator s výměnnými skly. Tzv. brýle pilotky jsou díky svému kapkovitému tvaru nezaměnitelné a jejich popularita přetrvává dodnes, stejně jako jsou dodnes nejprodávanějším typem slunečních brýlí.

Šetří vaše oči

Běžnou reakcí lidského oka, pokud ho něco oslní, je přimhouření víček. Vědomě mhouříme oči proti slunci, třpytící se hladině nebo třeba sněhové pláni, ve které se odráží odpolední slunce. Doprovázíme to většinou i přiložením ruky k čelu ve snaze vytvořit si nad očima stín a tedy mít možnost lépe vidět, což si můžeme dovolit v klidu při prohlídce přírody nebo na pěším výletě, ale nikoli v pohybu. Snažit se při řízení auta mžourat do sluníčka a zároveň se plně soustředit na provoz může vést k nepříjemným situacím na silnici i dopravním nehodám. Když jsme za volantem a řídíme auto, jedeme na kole nebo se věnujeme nějaké činnosti, je přivírání očí nežádoucí, protože potřebujeme vidět a to opravdu dobře. To nám umožní právě polarizační brýle Polaroid díky své technologii, která omezuje odlesky a pomáhá našim očím lépe a ostřeji vidět i v místech, kde bychom jindy byli oslněni. Proto jsou brýle s polarizací tak oblíbené mezi řidiči i sportovci už po desítky let, protože pomáhají šetřit oči a umožňují zároveň ostřejší vidění bez zkreslování barev. Tím, jak brýle zostřují kontrasty a zároveň propouští dostatek světla nemusíme svůj zrak tolik namáhat a tak jej šetříme.

Z pohledu technologie

Polarizační skla jsou vytvářena z několika vrstev fólií, naskládaných na sebe a také opatřena UV filtrem, úpravou proti roztříštění a otěruvzdornou vrstvou. Pro jejich nositele jsou tak sluneční brýle Polaroid naprosto bezpečné i v případě, kdyby s nasazenými brýlemi například upadl. Samotná technologie polarizace se samozřejmě lety vyvíjela, její princip je však již od začátku stejný. Světlo tvoří vlny, které se pohybují různými směry. Rozlišujeme tak vertikální a horizontální světlo. A zatímco to vertikální je pro naše oči užitečné, pomáhá nám vidět a vytvářet barvy a kontrasty, s tím horizontálním máme problém. Horizontální světlo nás oslňuje, snižuje viditelnost a může způsobovat nepříjemné pocity, díky kterým přivíráme oči nebo jen mžouráme úzkou skulinou mezi víčky, což při řízení nebo jízdě na kole není rozhodně bezpečné. Polarizované čočky toto oslnění zablokují, vyruší a umožní nám pohodlně vidět vše, co potřebujeme. Čočky Polaroid jsou dnes vyráběny v Japonsku za dodržení přísných pravidel a tvarovány technologií tlakového leštění tak, aby na okrajích byly o něco tenčí, než uprostřed, což znemožňuje vytváření vad optického zobrazení, jako je tomu u jiných brýlí. Velkou výhodou polarizovaných skel je také to, že nijak neztmavují a zachovávají reálné barvy a dobře je tak přes ně vidět i při zhoršeném počasí, v zamračeném nebo deštivém dni, kdy by přes obyčejné sluneční brýle už nebylo téměř vidět.

Sluneční brýle Polaroid

Móda světu vládne

Díky tomu, že jsou brýle opatřeny plastovými skly jsou sluneční brýle lehké a pohodlné na nošení, k čemuž přispívají i obroučky z plastu nebo lehkého kovu. Polaroid sluneční brýle jsou k dostání v mnoha variantách a kombinacích čoček i obrouček, včetně různých extravagantních modelů nebo tradičních pilotek. Dnes již nejsou sluneční brýle jen módní doplněk k celkovému outfitu, zastrčený ve vlasech a používaný jen nárazově, ale opravdu funkční a praktická věc denní potřeby. Sluneční záření je dnes mnohem agresivnější než kdysi a své oči musíme chránit více a častěji, proto jsou při výběru brýlí důležité nejen design a pohodlí, ale také hodnota ochranného UV filtru. Před koupí je dobré znát alespoň základní pravidla, jak vybrat sluneční brýle, aby vám slušely a zároveň vykonávaly to, co mají, tedy chránily váš zrak. Na výběr je široká škála tvarů, barev a typů obrouček i zabarvení skel a vy si tak můžete zvolit přesně ty sluneční brýle, které jsou podle vašich představ.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.