Stylové a elegantní módní hodinky dokáží vyšperkovat váš outfit!

Hodinky patří mezi módní doplněk, na který se někdy zapomíná. Neprávem. Dokáží totiž dodat vašemu outfitu pravou eleganci. U kvalitních hodinek se klade zpravidla velký důraz na zpracování a na materiály. Už to je samo o sobě pasuje do role skvělého módního doplňku. A módní doplňky jsou přece tím nejdůležitějším prvkem, které tvoří pomyslnou třešničku na dortu nebo dokonce spojovací prvek vašich outfitů.

Proč zvolit módní hodinky?

Svět hodinek je opravdu velmi pestrý. Hodinky mohou být klasické a vyloženě módní a stylové. Ačkoliv dříve byly módní hodinky považovány za něco nepatřičného, dnes to tak již určitě neplatí. Každý moderní muž či žena dnes totiž kombinuje řadu outfitů, ke kterým je potřeba doladit ty správné doplňky. A právě to skvěle splní módní značkové hodinky. Podtrhnou gentlemanský styl a ženský půvab. Velkou výhodou módní hodinek je:

 • Dostupná cena
 • Nekonečné kombinace s různými outfity

 

Cenová dostupnost většiny módní hodinek je dána především využitím quartzového strojku. To však rozhodně není na škodu, protože kvalitní quartzové strojky nejsou žádnou ostudou. Patří navíc mezi velmi spolehlivý ukazatel času, kdy vám běžně nehrozí, že hodinkám dojde šťáva, jako je tomu u klasických mechanik.

A také právě díky dostupné ceně módních hodinek jich také můžete mít hned několik, čímž se vám možnosti módních kreací ještě rozšíří. Každý dokonalý look si totiž zaslouží skvěle padnoucí hodinky!

módní hodinky

zdroj: pixabay.com

Mezi ciferníky módních hodinek bodují ručičky

Jedním z nejviditelnějších prvků na každý hodinkách je samozřejmě ciferník. Ten může být v mnoha provedeních, což záleží zejména na typu a účelu hodinek. Zpravidla rozlišujeme tyto druhy ciferníků:

 • Analogový
 • Digitální
 • Binární
 • Kombinovaný

 

Pokud se však rozhodnete pro zakoupení módní hodinek, je zpravidla naprosto ideální elegantní analogový styl. Je tomu tak právě pro onu eleganci a úžasnou čistotu tohoto provedení, které vám dodá šmrnc. Takové hodinky nabízejí známé módní domy, a tak si můžete pořídit třeba stylové dámské hodinky Michael Kors. Typický analogový ciferník stylových hodinek samozřejmě zpravidla má hodinovou a minutovou ručičku, přičemž obvykle je zde rovněž ručička vteřinová.

Volba hodinek podle nositele

Při výběru hodinek je samozřejmě potřeba se soustředit také na jejich provedení. Máme teď na mysli provedení podle toho, kdo bude hodinky nosit. Jednotlivé módní značky nabízejí hodinky v provedení:

 • Pánském
 • Dámském
 • Unisex

 

Pro pány jsou zde zpravidla stylové modely, které podtrhnou jejich mužnost a eleganci pravých gentlemanů. Pánské hodinky se obvykle vyznačují větším ciferníkem, který dokonale padne na mužskou ruku. U mužů často také hraje velkou roli reprezentativní vzhled.

V případě dámský hodinek je kladen často větší důraz na klenotnické provedení, Kdy hodinky působí jako opravdový šperk ve svém pravém slova smyslu. Kromě toho jsou samozřejmě takové hodinky obvykle menší, aby vyhovovaly menší dámské ruce. Dámské značkové hodinky často kombinují barvy jako je zlato nebo populární růžové zlato. Samozřejmě ale nic nezkazíte, pokud vsadíte na stříbrnou klasiku.

Speciální kategorií jsou také hodinky v unisexovém provedení, které tak mohou nosit muži i ženy. Nemají vyhraněný charakter, a tak budou jednoduše slušet oběma pohlavím.

kapesní hodinky

zdroj: pixabay.com

Nezapomeňte na správnou velikost

U hodinek nerozlišujeme pouze pánské, dámské a unisexové provedení. Rozlišujeme také různě velké ciferníky V rámci jednotlivých kategorií. Lze tak zakoupit třeba hodinky pro pány, kde si lze vybrat například rozměru 46 nebo 52 mm. Ideální velikost je potřeba volit podle vaší ruky, aby vám hodinky dobře padly. Tak se vyhnete tomu, že budou na vaší ruce působit příliš mohutně.

Vzhled hodinek doladíte řemínkem

Nedílnou součástí každých hodinek je samozřejmě řemínek. Ten je opět v několika materiálových provedeních, které dokáží dokonale doplnit vaše outfity. Je přitom jedno, zda vsadíte na:

 • Kůži
 • Nerezovou ocel
 • Silikon nebo textil

 

Nejvyšší eleganci přinese klasický kožený řemínek, který může být volbou číslo jedna pro mnoho gentlemanů. Kůže zkrátka má svůj nezaměnitelný charakter. V případě kožených řemínků navíc lze zvolit opravdu luxusní materiály z luxusních kůží.

Pokud vsadíte na nerezovou ocel, tak ten je mezi všemi druhy řemínků naprostým univerzálem. V žádném případě se neztratí ve společnosti, stejně tak při sportovních aktivitách. Rovněž si můžete být jisti vždy prémiovým vzhledem a vysoké trvanlivosti takového řemínku, který vám vydrží při správné péči v podstatě navždy.

Alternativními materiály mohou být také silikonové nebo textilní řemínky. Výhodou je, že máte na výběr mnoho zajímavých barev takových řemínků a zejména silikonové řemínky jsou naprosto ideální pro aktivní životní styl. Sportujete? Potom je to pro vás jasná volba.

Z hlediska možnosti kombinací hodinek k jednotlivým outfitům je rozhodně skvělé, že řemínky můžete měnit. Nemusíte tak střídat pouze hodinky jako takové, ale můžete využít možnosti kombinovat také různé řemínky a různé ciferníky. Tyto možnosti dnes často nabízejí chytré hodinky, které byť jsou digitální, se tak přesto snaží proniknout také do módní oblasti.

Vodotěsnost a další vychytávky, které vám usnadní život

Hodinky mohou disponovat mnoha vlastnostmi a funkcemi, které zvyšují komfort jejich používání. Mezi takové vlastnosti bezpochyby patří vodotěsnost, kterou využijete nejen při plavání v bazénu, ale třeba také při běžném mytí rukou, kdy se nemusíte o hodinky obávat.

Vodotěsnost je užitečná vlastnost, kterou už běžně nabízejí také módní hodinky. Můžete si tak pořídit třeba hodinky Gant, které vám nabídnou vodotěsnost 5 ATM. To je v tomto případě hodnota, jaký zvládnou hodinky atmosférický tlak a obvykle se v těchto jednotkách u hodinek udává. Případně je udávána hloubka, do které se lze s hodinkami potopit. Hodinky s větší odolností proti vodě rozhodně ocení aktivní sportovci.

Další velmi zajímavou vlastností hodinek mohou být třeba luminiscenční ručičky, díky kterým budete mít dokonalý přehled o čase i v šeru. Samozřejmě se nabízejí i další užitečné funkce, jako je třeba budík a mnoho dalšího.

Jaké módní hodinky jsou trendy?

S módními hodinkami nepochybně souvisejí módní trendy. Ty se každý rok mění, tak se určitě vyplatí je sledovat. Pokud však hledáte takové hodinky, které budou za všech okolností trendy, potom určitě volte výrazné modely. Hodinky totiž musí být především vidět! Proto se zkuste trochu odvázat a vsaďte na:

 • Velké ciferníky
 • Výrazné pásky

 značkové hodinky

zdroj: pixabay.com

Velký ciferník nikdy jen tak nevyjde z módy. Je totiž výrazný, a to je zpravidla líbivé. Vsadit můžete rozhodně také na zlatou barvu, která pokud jde o trendy zastiňuje barvu stříbrnou. Pozor však na to, že hodinky s velkým ciferníkem musí být zároveň v duchu minimalismu, vyhněte se tak příliš okázalý modelům, které budou působit spíše přerostle. Vsaďte na čisté linie!

Pokud jde o pásky, můžete zvolit širší výrazné pásky, ideálně v hladkém provedení. Pásky ale zároveň mohou být také potištěné, kdy se díky nápaditým motivům můžete odlišit od všech ostatních okolo. K tomu jsou nápadné pásky, motivy i výrazné barvy naprosto ideální možnosti. V kombinaci s elegantním outfitem dokáží vytvořit zajímavý kontrast.

Pokud nejste příliš na divoké a výrazné kreace, můžete zůstat u již zmíněného minimalismu, nebo zkrátka vsadit na módní klasiku, kterou je kožený řemínek. Zajímavé modely v tomto ohledu nabízejí hodinky Timberland, které si musíte zamilovat. Kromě osobitého stylu mají vše, co od hodinek můžete očekávat.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.