Znak luxusu a elegance – to jsou kožené peněženky

Peněženky z pravé kůže byly a jsou znakem luxusu a elegance. Nosíme v nich nejen své peníze a platební karty, ale často i různé průkazky, vizitky a fotografie. Proč se vyplatí na své peněžence nešetřit a vsadit pravou kůži?

I když se to nezdá, peněženka nás reprezentuje. Při nákupu, platbě u benzinové pumpy i v restauraci na obchodním obědě, všude nás doprovází. Pánské peněženky jsou spíše malé, aby se vešly do kapsy, dámy dávají přednost větším rozměrům. Jedno mají ale všechny společné, denně je využíváme. A právě časté používání peněženek je i jejich obrovskou nevýhodou, protože když jí neustále otevíráme, zavíráme a jinak s ní manipulujeme, dochází k jejímu opotřebování. A pokud je z lacinějšího a nekvalitního materiálu, po čase se začne drolit a praskat a je po eleganci.

Dražší, ale kvalitní

V nabídce kožených peněženek si můžete vybrat přesně tu, která vám vyhovuje a splňuje vaše potřeby. Vsadit na kvalitu se vyplatí vždy a u peněženky to platí dvojnásobně. Levnější materiály, než pravá kůže sice na první pohled vypadají hezky, ale po pár měsících se začnou poškozovat a vypadají všemožně, jen ne hezky. Kožená peněženka, pokud se k ní člověk chová tak, jak má, vydrží bez problému mnoho dlouhých let zcela nepoškozená a stále krásná. Jedná se o dražší investici, která se ovšem člověku rozhodně vrátí.

Kožená peněženka není věc, je to doplněk

Stejně jako šperky podkreslují lidský charakter a vytváří osobnost člověka, je tomu stejně i v případě peněženek. Většina módních značek má ve své nabídce i peněženky, jednoduše proto, že se bez nich lidé neobejdou a tak se kromě oblečení a šperků zaměřují i na doplňky. Nejde jen o to si peněženku koupit a mít jí u sebe. Peněženka patří v našem životě mezi nejdůležitější věci, se kterými přicházíme do kontaktu, protože ukrývají a chrání naše finance. Každý majitel kožené peněženky s klidným srdcem řekne, že jeho peněženka je jeho součástí a nedá na ni dopustit. Dražší a kvalitnější doplňky v našem životě mají, ať chceme či nechce, vyšší hodnotu a podle toho se i cítíme. Do elegantní kožené peněženky se investovat rozhodně vyplatí. 

Jak si správně vybrat koženou peněženku bez ohledu na cenu?

  • Velikost: kožená peněženka by neměla být větší než naše ruka, aby jí její uživatel mohl snáze uchytit do jedné ruky či si ji jednou rukou přidržet a druhou jí otevřít a vytáhnout peníze.
  • Design: jednoduché zpracování je základ úspěchu a i proto nebývají peněženky z kůže nijak zvlášť zdobené, dámská a pánská varianta se ale přeci jen odlišují. Zatímco pánské peněženky jsou jednoduché a byla pouze rozevírací s přihrádkou na drobné mince, u žen se toleruje i složitější zpracování na případné fotografie či kartičky. Ale v obou případech zásadně platí, že elegance je na prvním místě.
  • Využití: platíte všude kartou a u sebe míváte jen pár drobných nebo naopak dáváte přednost hotovosti? Nosíte v peněžence jen peníze nebo i doklady a různé další věci? Podle svých potřeb volte nejen velikost, ale i rozdělení přihrádek a jejich množství.

 

Vůně kůže vás bude provázet

Kožené peněženky jsou známé nejen pro svou vysokou kvalitou, ale i především pro svou jedinečnou vůni, kterou má jen a pouze přírodní a kvalitní kůže. Pokud jste se kolikrát v obchodě sami nachytali, jak přičicháváte k peněžence nebo jste viděli někoho jiného, nejste ani vy ani oni blázni. Vůně pravé kůže je jedním z faktorů, které z í dělají luxusní záležitost. I proto se vonné svíčky či různé parfémy do aut dělají také s touto vůní, protože je oblíbená a pro většinu lidí uklidňující a vznešená.

dámská peněženka Michael Kors 32S8GF6E2L_203_ACORN varianty

Péče o koženou peněženku

Tradiční otázka je, zda o peněženku nějak pečovat nebo ne. Není to nikterak složité a vlastně ani potřebné, ale pravidelná péče pomocí přípravků určených na kožené výrobky peněžence prodlouží její životnost, dodá jí nový lesk a podtrhne její přírodní vůni. Na druhou stranu se nemá nic přehánět - častá péče je u většiny kožených a kvalitních peněženek na škodu. A pokud se rozhodnete o ni nikterak nepečovat, nic špatného se v zásadě nestane. Zkrátka záleží jen na vás, jak moc se vám chce či nechce o peněženku pečovat. Na trhu existují i mnohé speciální přípravky, které by vám údajně měly zaručit lepší vzhled, ovšem majitelé kožených peněženek je většinou odmítají používat, protože dávají přednost přirozené vůni i vzhledu.

Hrubá nebo jemná?

Dámské peněženky se nejčastěji dělají z hrubé či velmi jemné kvalitní kůže. V případě pánských peněženek se nejčastěji volí hladké peněženky. Rozdíl v druzích je takřka na první pohled neznatelný. Peněženky vyrobené z hrubší kůže v ruce nekloužou, což je v případě dámských dlaní, které jsou menší a jemnější, ideálnější. Muži, kteří ruce mají naopak hrubé a potřebují peněženku snáze otevřít, budou preferovat spíše hladký povrch.

Přírodní či barvená?

Pokud necháme peněženku v jejím přírodním provedení, tedy bez jakéhokoliv zásahu barvou, nic to neznamená. V případě jejího obarvení lehce narušíme strukturu kůže a zároveň potlačíme její autentické aroma. I když je pravdou, že díky neskutečně velké škále barev (černá, hnědá, tmavě hnědá, ale dnes lze peněženku obarvit i na tmavě modrou, zelenou či červenou) dochází čím dál častěji k tomu, že přírodní kožené peněženky jsou lehce na ústupu, tedy co se týče barevného provedení. Záleží tedy, zda jste klasici či máte rádi nové trendy a jdete s dobou.

Kožená peněženka vás bude reprezentovat kdekoli budete potřebovat, nebojte se tak investovat do kvality materiálu i zpracování.

značkové peněženky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.