Jak na výběr pánské peněženky? Je to jednoduché!

Jsme v roce 2019 a o tom, že pánská móda není o nic méně důležitá, než ta dámská, již pochybuje jen málokdo. Jasným základem je dobře padnoucí oblek, stylové společenské boty a perfektně uvázaná kravata. Nesmí se však zapomínat ani na doplňky, ty jsou velmi důležitou součástí každého pánského společenského outfitu a bez nich by žádný gentleman nebyl gentleman. To si pište! Ať už jsou to hodinky, prstýnky nebo třeba peněženka, velmi na nich záleží. Výběr takové správné pánské peněženky může být opravdová věda, což vám jistě dojde, až budete již dvě hodiny postávat v obchodě s pánskými peněženkami a Vaše žena vám řekne, že na vás počká venku. S námi to však může být i hračka. Pojďme na to!

Taková peněženka toho o vás může prozradit opravdu mnoho – Vaše úspěchy, neúspěchy, postavení či sebevědomí. Proto se určitě nebojte do ní investovat, vyplatí se to. Musí perfektně sednout a hlavně se vám musí líbit.

Velikost peněženky

Velikost patří při výběru pánské peněženky samo sebou mezi nejdůležitější kritéria. Proto si před nákupem ujasněte, jak velkou peněženku potřebujete - co v ní budete nosit. Zda v ní budete nosit pouze pár kreditních karet a stačí vám malá nebo v ní budete tahat každou jízdenku na autobus, kterou jste si koupili a měla by být velká a opravdu něco vydržet.

Důležité je také, kde ji budete nosit, zda se vám většinu času bude povalovat v tašce, pak je v podstatě jedno, jak bude velká nebo, zda ji hodláte nosit ve vnitřní kapičce saka a nepotřebujete, aby si Vaše okolí myslelo, že máte tak velké srdce, až vám pod sakem leze z hrudníku, pak jistě stačí malá peněženka, která se hravě skryje.

Barva peněženky

Ne všem mužům slouží peněženka pouze jako úschovna peněz, pro většinu je také důležitým módním doplňkem, na který nedají dopustit. Proto je výběr barvy peněženky mimo jiné velmi intimní záležitostí a pozná se podle toho vkus každého muže. Mezi klasické barvy nepatří jen černá, hnědá, nebo béžová, ale i třeba červené peněženky jsou dnes v oblibě. Je jen na vás, kterou si vyberete a dotáhnete tak svůj outfit k dokonalosti.

barevné peněženky

Tvar peněženky

Kromě barev a velikostí můžete také vybírat z různých tvarů. U pánských peněženek se většinou volí klasika – čtvercová nebo lehce protáhlá obdélníková. Tady není příliš nad čím uvažovat, prostě si vyberte tu, která se vám líbí nejvíce.

Materiál peněženky

Největší klasikou jsou kožené peněženky, které jsou u mužů velmi oblíbené a poskytují pocit elegance. Ty jsou v kurzu už pěknou řádku let a do důchodu se zatím určitě nechystají, takže pokud sáhnete právě po některé z pánských kožených peněženek, určitě chybu neuděláte, spíše naopak. Zároveň mají mezi peněženkami nejdelší životnost, díky výdrži materiálu, který jen tak něco nerozhází.

Zavírání peněženky

Pokud se při výběru dostanete do slepé uličky a nebudete vědět, zda je lepší ta či ona, posledním záchranným kruhem se vám může stát rozdíl v zapínání peněženek. Nejčastěji se užívá zapínání na zip, magnetickou patentku nebo přezky. Pokud máte v tomto aspektu nějaké preference, určitě vám to pomůže při výběru. Nezapomeňte na to, že by peněženka měla být hlavně funkční a jednoduše otevíratelná.

Typy pánských peněženek

Běžné peněženky – Těch je na trhu opravdu nepřeberně mnoho a můžete vybírat z různých tvarů, barev i velikostí. Většinou jsou v dostání v látce nebo v kůži. Mohou být i velmi elegantní, záleží pouze na Vašem výběru. Bohužel takovou velkou peněženku většinou nedáte do kapsy, takže s sebou musíte mít speciální zavazadlo, do kterého se vejde, což může někomu činit obtíže. Jednoduše se nehodí ke společenským oblekům.

Dolarovky a spony na peníze – Velmi minimalistické obdoby peněženky, ale některým mužům vyhovují více. Neposkytují žádný prostor pro zbytečnosti, kterých s sebou obyčejně taháme mnoho. Vejdou se pouze bankovky, u některých také kreditní karta nebo pár drobných mincí.

Dokladovky – V podstatě se nedá říct, že by se jednalo o peněženky, jde spíše o jakýsi obal na doklady. Nicméně se dají využít i jako úschovna malého obnosu spolu s doklady. Mínusem u peněženek na doklady je opravdu zbytečně velký rozměr, který vám akorát zabere místo.

Pasovky – Jedná se o typ cestovních peněženek, které obsahují opravdu mnoho prostoru pro všemožné blbosti, které si zde chcete uschovat. Je na výběr z levnějších a dražších variant. Tzv. turistické pasovky jsou většinou vyráběny z levných materiálů a poskytují místo pro mnoho různých věcí (různé měny, SIM karty, doklady) a mohou být vybaveny i vodotěsným materiálem a uzavřením, což se na dovolené může hodit. Známe se. Tzv. bussiness pasovky jsou potom vyráběny z kvalitních materiálů a jsou i poněkud vychytanější. Obecně všechny peněženky tohoto typu jsou, ale bohužel velmi objemné a do kapsy se vám nevejdou.

Tenké peněženky – Tento typ je v posledních letech velmi oblíbený, bohužel se zatím příliš mnoha firmám nepodařilo ho vyrobit. Jedná se o tzv. slim fit peněženku a jsou na ni kladeny velké požadavky. To hlavně proto, že má být dokonalou peněženkou pro moderního muže. Má být z luxusního materiálu a hlavně má být, i po maximálním naplnění, pouze 2 cm tlustá a to je pro designery velkým oříškem. Některé nabízí různé vychytávky v podobě skrytých kapes.

značky 02

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.