Nejčastější chyby, které muži dělají při oblékání

Na rozdíl od všeobecně nenáviděných ponožek se sandály, chyby formálního a poloformálního stylu jsou často trochu méně zřejmé, zejména pokud jste nováček. V tomto článku jsme sestavili nejhorší chyby,  které muži dělají, abychom vám pomohli lépe se oblékat, vypadat chytřeji a cítit se jako milionář.

Bílé atletické ponožky

Všichni známe tuto opakující se noční můru, kdy otevřeme zásuvku na ponožky a nenajdeme nic jiného než nekonečné zásoby starých sportovních ponožek. Proč je nenávidíme? Vypadají levně, snadno se ušpiní a přiznejme si to - opravdu bychom neměli nosit cvičební oděv s oblekem. Pořiďte si černé nebo hnědé ponožky. Nebojte se ani různých barev, které pomohou ukázat více z vaší osobnosti.

bílé ponožky

zdroj: pixabay.com

Příliš dlouhé kalhoty

Volné kalhoty s příliš vysokým pasem způsobí, že díky nim vypadáte menší a vypadáte v nich nedbale. Pro mnohé je tento vzhled nepřijatelný. Doporučujeme zvolit si u kalhot takovou délku, která sotva klouže po špičkách vaší boty. Případně si je nechte zahnout nebo zkrátit krejčím, zvláště pokud chcete předvést svou sbírku ponožek.

Hranatá společenská obuv

Nejsme si zcela jisti, jak si tyto čtvercovitá monstra stále hledají cestu do polic obchodních domů. Je zaručeno, že vypadáte jako cestovatel času od roku 1986. Místo obávané čtvercové špičky se držte klasické zaoblené nebo mírně špičaté špičky. Oba tyto styly mají klasickou, nadčasovou přitažlivost. Doporučujeme svršky z hnědé nebo černé kůže s podešví z kůže. Tento typ obuvi je vhodný pro každou příležitost.

Příliš dlouhé rukávy saka

Je velmi vzácné najít sako, které se perfektně hodí přímo na vaši postavu. Je dokonce vzácnější najít muže, který si udělá čas, aby si přizpůsobil své špatně padnoucí sako na míru své postavě.

Rukávy saka by měly zasáhnout těsně nad zápěstní kostí a měly by umožňovat viditelnost 1/2 cm manžety košile. Jakýkoli krejčí bude schopen se se změnou tohoto typu vyrovnat se zavřenýma očima a je mnohem dostupnější, než si myslíte.

Příliš mnoho rozepnutých knoflíků u košile

Přestože souhlasíme s tím, že nošení košile se zapínáním na knoflíky až na doraz, může vypadat trochu podivně bez kravaty, při rozepínání buďte opatrní. Nikdy nerozepínejte více než dva knoflíky. V nejlepším případě to vypadá neprofesionálně a v nejhorším případě naprosto neformálně a nevhodně.

Příliš velká košile v kalhotách

Toto je nejčastější nováčkovská chyba. Příliš velká košile způsobí, že budete vypadat tlustší, svižnější a tužší. Jednoduše řečeno nevypadá to dobře. Ujistěte se, že límec není příliš široký, že ramenní švy narazí na okraj vašeho ramene a kolem trupu nemáte nadbytečnou látku. V dnešní době je k dispozici spousta dostupných košil, které uspokojí potřeby jakéhokoli typu těla člověka,  takže již není omluva pro špatně padnoucí košili.

Mnoho knoflíků na saku

Nikdy nezapínejte spodní knoflík na obleku se dvěma nebo třemi knoflíky. Ponechání spodního knoflíku uvolněného umožní větší pohodlí a přirozený pohyb. Možná vás zajímá, proč je na prvním místě spodní knoflík, pokud jej nechcete zapínat,  ale některé otázky je lepší nechat nezodpovězené.

Nezastrčená košile

Nesnášíme, že to zní jako vaše matka, ale prosím, zastrčte si košili. Košile jsou navrženy s extra délkou přesně tak, aby se nenechaly volně.

Pokud se vám nelíbí formalita zastrčené košile, vyberte si styl košile, která má kratší, příležitostný střih. Pokud máte na sobě kalhoty a oblek, měli byste si vždy nechat košili zapnutou a zasunutou.

Viditelné tílko

Stejně jako vaše spodní prádlo, ani podvlíkací tričko by nikdy nemělo být vidět. Chcete-li nechat pár knoflíků rozepnutých, vyberte si tílko s výstřihem ke krku, aby zůstalo před zraky ostatních skryté.

Dříve byla trika povinná, ale v dnešní době jsou tílka bez rukávů přijatelnější, než bílé triko pod košilí, které je vidět.

Zvlněný límec

Pokud jste v oblékání košile nováčkem, možná si neuvědomujete, že na spodní straně límce jsou štěrbiny, do kterých jsou umístěny „límečky“. Jednoduchý pár levných kovových límečků udrží váš límec rovný a položí se rovně proti límcové kosti.

Doporučujeme také nechat si čistit vaše košile v čistírně namísto praní v pračce. To výrazně prodlužuje životnost vašich košil a udržuje je svěží a čisté.

Špatně zvolená délka kravaty

Toto pravidlo má velmi malý prostor pro špatný výklad: Špička vaší kravaty by měla spočívat mezi horní a dolní částí přezky na opasek (nebo oblastí, kde by byl pás, pokud budete mít kalhoty bez pásku).

kravata_1

zdroj: pixabay.com

Vyhněte se amatérskému vzhledu tím, že si uděláte čas na kravatu, pokud jste nechytili správnou délku hned při prvním pokusu. Po pár pokusech byste měli být schopni dosáhnout perfektní délky téměř při každém pokusu. Zde jsou naše oblíbené uzly v pořadí podle velikosti od nejmenší po největší: Four-in-Hand, Half-Windsor a Windsor. Vyzkoušejte každý a zjistěte, který uzel vám nejlépe vyhovuje.

Příliš široká kravata

Pokud jste od roku 1992 svůj šatník neaktualizovali, je pravděpodobné, že je plný neskutečně širokých kravat. Pokud je tomu tak, je čas na tolik potřebnou aktualizaci.

Obecně akceptovaný rozsah šířky je okolo 7,5 cm. Jedna velikost se však nehodí všem. Při rozhodování, co je pro vás nejlepší, budete chtít vzít v úvahu typ těla a šířku klopy.

Pokud máte problém s vázáním kravaty, podívejte se na náš článek na téma Jak uvázat kravatu.

Špatné umístění spony na kravatě

Milujeme spony na kravaty. Jsou skvělým příkladem průniku mezi formou a funkcí. Je to proto, že vypadají chytře a udržují vaši kravatu na svém místě. Nesprávné nošení spony však může způsobit více škody než užitku.

Nejprve se ujistěte, že nepřesahuje šířku kravaty. Klasická spona bude fungovat téměř pro každou vázanku, ale tenké vázanky mohou pojmout mnohem užší sponu. Nyní, když máte zpracovanou šířku spony, umístěte ji mezi třetí a čtvrtý knoflík na košili. Pokud ji umístíte výše, vaše spona nebude bránit kravatě, aby se chvěla ve větru. Jakékoli nižší umístění při zapnutí bundy může vypadat nepříjemně a navíc se bude ohýbat, když se ohnete vpřed.

Kapesníček ve stejné barvě jako vázanka

Upřímně řečeno, nejsme si jisti, proč obchody stále prodávají soupravy na kravaty a kapesníčky. To může být okrajově přijatelné pro ženichy na svatbě, ale nošení kravaty a kapesníčku ve střihu ze stejné látky způsobí, že váš outfit bude vymyšlený a přehnaný. I když není problém s koupí odpovídající sady, nedoporučujeme nosit oba kusy současně. Místo toho si vyberte kapesníček, který doplní vaši kravatu, ale neodpovídá ji barvou a vzorem. V případě pochybností se držte jednoduchého bílého kapesníčku.

Mnoho doplňků

Máme rádi odvážné doplňky a akcenty, ale je důležité to s nimi nepřehánět. Doporučujeme spočítat veškeré vaše příslušenství - vzorované tričko, barevnou kravatu, kapesníček, manžetové knoflíčky, náramky, prsteny, funky ponožky atd. a omezit váš soubor na 3 nebo 4. Čím více jste omezeni, tím lépe budete s tímto příslušenstvím vypadat.

Vhodné je také doplnit svůj outfit o pánskou tašku či pánskou aktovku.

kravata

zdroj: pixabay.com

Detaily jsou důležité

Ačkoli se trendy mění, mnoho tipů na styl je nadčasových a budou platit i v příštích letech. S trochou promyšlené pozornosti k detailům jsou všechny tyto chyby stylu snadno vyřešitelné. Jakmile se s nimi naučíte pracovat, máte jistotu, že se budete cítit pohodlněji a sebevědomě.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.