Pánské spodní prádlo a vše kolem něj

Spodní prádlo je tou nejzákladnější a zároveň nejdůležitější částí každého outfitu, která ale zároveň většinou není vůbec vidět. Alespoň to tak platí u pánského spodního prádla. V tomto článku se zaměříme na různé typy spodního prádla a ukážeme si, jak si správně vybrat pánské spodní prádlo.

5 typů pánského spodního prádla

Většina mužů rozlišuje dva základní typy pánského spodního prádla. Jsou to trenýrky a slipy. Ne každý ale ví, že těchto typů může být až pět. Pojďme si je tedy všechny představit a rozebrat.

Pánské trenýrky

Pokud vám záleží na pohodlí v oblasti intimních partií, nejvhodnější volbou jsou trenýrky, které byli ještě do nedávna nejoblíbenějším pánským spodním prádlem. Není se čemu divit, mají totiž mnoho výhod a dají se nosit téměř pro každou příležitost, ať už jdete do kina, relaxovat na pláž nebo třeba sportovat. Pojďme se na to společně podívat.

Větrání

Může to znít zvláště, ale trenýrky opravdu disponují ve své přední části otvorem, který zajišťuje účinné odvětrávání, aby nedocházelo k zapařování pokožky. Obzvláště v létě tak každý muži jistě tuto funkci ocení. Tento otvor bývá ještě doplněn dvěma knoflíky a slouží také k praktickému účelu, o čemž jistě nemusíme mluvit.

Střih

Trenýrky jsou zpravidla delší než jiné typy panského spodního prádla a jsou velmi volné. Na těle drží pouze díky gumě, která se dává do pasu. Různé délky nohaviček vám zajistí slušný výběr z různých druhů trenek. Každé se ještě vyrábí z mnoha různých materiálů a v mnoha barevných provedeních. Bohužel je smutné, že ať už si vyberete jakýkoliv střih trenek, ženské pohlaví je nemá příliš v lásce, protože v nich muži příliš neodhalují, proto si svůj výběr dobře rozmyslete.

Materiál

Materiálů je samozřejmě mnoho. Největší výběr bývá z těch plátěných, které naleznete v každém obchodě se spodním prádlem. Pokud si chcete připlatit za své pohodlí, na trhu se v poslední době často vyskytují trenky z chladivých materiálů, jako je například hedvábí, které s sebou zároveň přináší notnou dávku luxusu. V nabídkách ale objevíte i typy spíše pro chladivé měsíce, jako jsou lety osvědčené flanelové trenýrky, které vám zajistí hřejivé pohodlí i v nejhorších mrazech.

Pánské boxerky

Poslední dobou boxerky v prodejích předběhly klasické trenýrky. Jsou oblíbené hlavně u mladé generace a není se čemu divit. Svým uživatelům nabízejí maximální pohodlí, díky perfektnímu střihu, jsou prodyšné a hodí pro naprosto každou příležitost. Zároveň jsou velmi praktické a přizpůsobí se každé postavě.

Upnutý střih

Boxerky jsou klasicky pevně upnuté na tělo a opatřené krátkými nohavičkami, na rozdíl od s nimi často zaměňovaných trenýrek, které jsou velmi volné a jejich nohavičky často sahají až ke kolenům. Díky pevné gumě kolem pasu se vám nemůže stát, že by zbytečně vylézaly někde, kde nemají nebo by vám naopak padaly. Velkým plusem je, že na rozdíl od trenýrek, ženy vnímají boxerky, jako nejvíce sexy pánské spodní prádlo.

 • Trunk boxerky – možná vám tento název nic neříká, ale jedná se o klasický typ boxerek, na který je zvyklá většina mužů. Nohavičky jsou akorát dlouhé a pohodlné.
 • Boxerky s delší nohavičkou – komu není příjemné mít příliš odhalená stehna, určitě ocení boxerky s dlouhými nohavičkami, jejichž nejdelší model sahá až ke kolenům.
 • Minimalistické boxerky – ty velmi připomínají klasické slipy nebo plavky. Nohavičky jsou zkrácené na minimum, ale přesto tam nějaké jsou. Vhodné hlavně pro pány, kterým nejsou dlouhé nohavičky příjemné.

 

Různé barvy

Jako každé jiné spodní prádlo, se i boxerky prodávají v mnoha barevných provedeních a při návštěvě některého obchodu s prádlem, vás může až zaskočit, co jsou lidé ochotni na sebe obléct. V každé šatní skříni by se samozřejmě měly objevit boxerky v černém a bílém provedení, ale většina mužů si potrpí i na zábavnější kousky, v různých barvách, s různými vzory i potisky.

pánské boxerky

Pánské slipy

Slipy nebyly nikdy ani příliš oblíbené, ale ani nenáviděné. Představují takovou zlatou střední cestu při výběru vhodného spodního prádla. Nejklasičtější a také nejoblíbenější variantou prádla jsou boxerky a naopak tou nejkurióznější a nejzajímavější jsou jocksy, pokud nejste zastáncem toho ani toho, jsou pro vás slipy to pravé ořechové. Přese všechno bývá tento typ pánského spodního prádla muži často odmítán a to hlavně z důvodu, že velmi připomínají klasické dámské spodní prádlo a někteří pánové si v nich nepřijdou dost mužně. Slipy jsou vhodné pro každodenní nošení nejen do práce, ale i třeba na sport.

Správná velikost

Určitě si dokážete představit, že není nic horšího nežli nepadnoucí pánské slipy. Takové katastrofě se prosím, pro blaho vlastní i vaší drahé polovičky, vyvarujte. Příliš upnuté slipy se vám po pouhých několika hodinách mohou stát noční můrou a naopak volné představují novodobou módní tragédii.

Příjemný materiál

Tradičně se tento typ spodního prádla vyrábí z bavlny, která je velice pohodlným materiálem, perfektně pohlcuje pot a díky její prodyšnosti může Vaše pokožka dýchat i v těch nejhorších letních dnech. Předejdete tak nepříjemným vyrážkám.

Střih

Jde o jednoduché spodní prádlo bez nohaviček, které perfektně zakrývá celé pozadí a dopřává majiteli komfort. Jednoduchý střih muže nijak neomezuje při jakémkoliv druhu pohybu a perfektně se přizpůsobuje postavě. Mužům menšího vzrůstu opticky prodlouží nohy a u obdařených mužů vyzdvihnou to nejdůležitější. Vybírat můžete z mnoha typů:

 • Nižší pas
 • Vyšší pas
 • S klasickým váčkem
 • S tvarovatelným váčkem
 • S push-up efektem

pánské slipy

Pánská tanga

Určitě jste nebyli výjimkou, pokud jste si mysleli, že tanga jsou záležitostí pouze dámských šatníku. Jak už můžete tušit, již pěknou řádku let tomu tak není. Žijeme v roce 2019 a se všeobecným společenským pokrokem se pomalu pánská tanga stávají pro muže čím dál tím atraktivnější. Jedná se o spodní prádlo pro muže s vytříbeným stylem a dobrodružnou povahou. Jisté je jedno, tento módní kousek určitě není pro každého.

Střih

Pánská tanga jsou střihem prakticky totožné se svou dámskou obdobou. V přední části je pomocí váčku skryto vše potřebné a vzadu se látka zužuje mezi půlky, které jsou v tomto případě zcela odhalené. To samo o sobě napovídá tomu, že se jedná o spodní prádlo pro muže, kteří se za své pozadí ani trochu nestydí a naopak se mají čím chlubit, v opačném případě tanga zaručeně nejsou vhodnou volbou prádla.

Odvážný kousek

Je nutno podotknout, že pánská tanga se největší oblibě těší hlavně u striptérů, na čemž samo o sobě není určitě nic špatného, ale dokládá to, že se jedná o opravdu extravagantní druh pánského spodního prádla a jak jsme již řekli, zaručeně není pro každého.

Komfort

Nejedná se o příliš příjemné spodní prádlo pro každodenní nošení a svému majiteli v takovém případě mnoho komfortu neposkytne. Největší uplatnění nachází tedy v sexuální oblasti, kdy se může hodit například jako zajímavé překvapení pro partnerku nebo jako vzrušující a zároveň vtipný dárek. Je pouze na vás, jakou odvahu v sobě skrýváte. Občas je dobré vyzkoušet něco nového.

Pánské jocksy (jock straps)

Jedná se o nejnovější typ pánského spodního prádla, který si však postupem času získává čím dál více příznivců a je využíván hlavně sportovci. Jocksy jsou velmi pohodlné, nikde nevytváří otlaky a jsou prodyšné, to hlavně díky tomu, že jsou tvořeny minimálním množstvím látky. Nemůže tak docházet ani k zapařování intimních partií a podobných nepříjemností. Hodí se pro všechny druhy aktivit, jak na sport, tak pro běžné každodenní nošení.

Střih

Jocksy jsou tvořeny velmi malým množstvím látky v podobě předního váčku, obvodové gumy kolem pasu a dvěma elastickými popruhy přes hýždě. Jsou velmi pružné a dokonale se přizpůsobují mužskému tělu za každých okolností. Bohužel se tento typ pánského spodního prádla zatím v České republice příliš nerozšířil a mnoho mužů zde ani neví, že takový druh prádla vůbec existuje, popřípadě si myslí, že se jedná o spodní prádlo určené pro gaye. To však vůbec není pravda a to hlavně protože se nejedná pouze o erotické prádlo, ale je určené hlavně pro běžné nošení.

Kvalita

Jsou vyráběny z velkého množství kvalitních látek a každý muž si z nich jistě vybere. Nevýhodou však je, že ať už si vyberete jakoukoliv, žádná vaše hýždě v zimních měsících neochrání před krutou zimou, proto je lepší jocksy nechat v zimě ve skříni a navléknout alespoň slipy, jakožto teplejší variantu.

Plusy

 • Toto spodní prádlo je jako stvořené pro teplé letní měsíce, nikde se vám nic nezapařuje ani nepotí a látka nabízí vašemu tělu naprostou svobodu. Svěží pocit se při zvýšení teplot dostaví okamžitě a látka skvěle odvětrává.
 • Dodávají sex appeal, který by žádnému muži chybět neměl. Je však potřeba mít jistou dávku jistoty a sebevědomí při nošení.
 • Jsou perfektní pro sportovní aktivity.

 

Jak vybrat pánské spodní prádlo

Vybrat perfektně padnoucí a pohodlné pánské spodní prádlo, může být opravdový oříšek a jen tak někdo si na to netroufne. Ať už jste odvážný gentleman, který se hodlá tohoto náročného úkolu chopit se ctí a vybrat si pro sebe to nejlepší spodní prádlo, kterým si chce udělat radost a dopřát pohodlí, nebo jste milá dáma, která chce svou drahou polovičku potěšit opravdu vkusným a slušivým kusem prádla, máte oba dva jedno společné, nevybrali jste si lehký úkol a my jsme tu, abychom vám poradili, jak se s tím vypořádat. Tak hurá do toho!

Krok první: Vyberte značku

U pánského spodního prádla si můžete vybírat z nepřeberného množství kvalitních značek. Každá z nich nabízí něco trochu jiného, i když se nabídka může často zdát naprosto stejná. Někteří muži mají ostře vyhraněné preference ohledně značek svého spodního prádla. Například nosí pouze jednu jedinou značku a to velmi pomáhá zúžit výběr. Pokud však takovou preferenci nemá, máte před sebou nelehký úkol. Vybírejte podle kvalit jednotlivých značek, o nich často mnoho prozradí cena.

Švy dokáží také udělat své. Pokud zvolíte kvalitní značku, nemáte se nejspíše čeho obávat, u méně kvalitních se však občas švy mohou objevit i na místech, kde je muži opravdu neocení. Největší neplechu dokáže nadělat středový šev. Tak bacha na něj.

Krok druhý: Vyberte střih

Pánské spodní prádlo už dlouho není pouze o slipech a boxerkách, v posledních letech se v nabídkách obchodů objevují i provokativnější střihy a na vás je, který si vyberete. Zda zůstanete u klasiky v podobě slipů, boxerek nebo trenýrek, nebo se po hlavě vrhnete do něčeho nového, ať už to budou třeba tanga nebo jocksy, které se v poslední době těší nevídané oblibě.

Pokud si myslíte, že druhů pánského spodního prádla je po málu, tak se šeredně mýlíte. Je jich dokonce dvakrát více, nežli druhů dámského prádla. To byste opravdu koukali, jaké divy vymýšleli s pánským spodním prádle Francouzi a Němci, kteří jich většinu vymysleli. Pokud si myslíte, že Váš výběr bude rychlý a jednoduchý jen díky tomu, že nosíte pouze tanga, tak vás zklamu, jen těch se vyrábí 4 druhy.

Krok třetí: Vyberte materiál

Materiál samozřejmě naprosto ovlivňuje kvalitu prádla, proto je také jedním z hlavních aspektů při jeho výběru. Hodně dobře si proto rozmyslete, který materiál je tím pravým právě pro vás. V dnešní době je to samé „bio tohle, bio támhleto,“ což se samozřejmě nemohlo vyhnout ani trhu s kvalitním pánským spodním prádlem a ty nejkvalitnější kusy se již pěknou řádku let vyrábí z přírodních materiálů, díky čemuž vám taky pěkně provětrají kapsu. Mezi nejoblíbenější materiály patří například bavlna, lyocell nebo modal. A pokud by vám ceny za takové prádlo přišli příliš nízké, dají se tyto materiály sehnat i v dalších kombinacích, například s hedvábím nebo kašmírem.

Krok čtvrtý: Vyberte velikost

Pokud chcete, aby Vaše nové spodní prádlo, ať už jsou to trenky či slipy, na 100% plnilo svojí funkci, je důležité neselhat při výběru velikosti. I taková banalita, totiž může představovat velkou překážku nebo se prostě spletete. Nikdo přeci není neomylný, ale přiznejme si, že by to byla opravdová blbost, to v cíli pokazit. Proto se důkladně ujistěte, že znáte svou velikost. V takovém případě není dobré si hrát na hrdinu a ubírat si před ženou kila. Není nic horšího než špatně padnoucí a škrtící trenýrky. Proto je nejlepší si spodní prádlo prostě vyzkoušet.

Krok pátý: Vyberte vzhled

Trenky nejsou pouze černé a bílé. Můžete vybírat z nepřeberného množství barev a vzorů a potisků, které určitě uspokojí Vaše fantazie. Při výběru prostě sáhněte po tom, co se vám bude líbit nejvíce. Řiďte se citem a intuicemi, které vás jistě dovedou k vysněnému cíli, a prostě si některé vyberete. Oproti předešlým krokům je to opravdu hračka.

Pestré barvičky už pěknou řádku let nejsou pouze pro náctileté, ba naopak. I v pokročilém věku můžete sáhnout po něčem šíleném, zábavném a vzrušujícím. Proč by ne. Pestré barvy, pruhované vzory a roztodivné obrázky. Vyberte si to, po čem toužíte.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.