Zajímavosti o kabelkách, které jste netušili

Někteří návrháři říkají, že je to kabelka, která obléká ženu. A mají o tom docela pravdu. Kabelka jako parfém odráží charakter a temperament. Jak je možné, že v dámském šatníku místo jednoho originálního kousku najdete i tucet kopií? Taška je symbolem ženskosti a jedním z doplňků, kterých v šatníku nikdy není dost. Ženy lze rozdělit do dvou skupin: ty, které mají slabost na boty a ty, které milují kabelky a nezmeškají žádnou příležitost doplnit svou osobní sbírku jinou kopií. Nakupují tašky pro různé příležitosti: pro velký výlet, nakupování, na ven, na rande, do práce. Také nakupují, aby zlepšili svou náladu nebo následovali módu. Přinášíme vám několik zajímavostí o kabelkách světových značek.

Zajímavosti o kabelkách obecně

V dnešní době se kabelka stala módní položkou, která je jako nutnost pro každou ženu. Nebude však špatné říkat, že kabelky jsou víc než jen příslušenství. Bez ní vždy existuje hrozivý pocit, že vám něco chybí, nemyslíte? Nelze popřít, že dámské módní kabelky nejen vylepšují váš vzhled, ale jsou také velmi užitečné, protože nesou spoustu věcí, které sahají od make-upu až po notebook. Bez ohledu na to, jak moc milujeme boty, oblečení nebo make-up, lze s jistotou říci jednu věc, že v našich srdcích je zvláštní místo pro kabelky.

  • První zdokumentované použití kabelek v historii člověka pochází z hieroglyfů ze 14. století
  • Pojem „kabelka“ se objevil ve 20. letech 20. století a byl používán k předávání příručních zavazadel pro muže. V té době se však dámské tašky staly populárnějšími a nyní je tento termín spojen s tímto příslušenstvím.
  • Ve starověkém Egyptě muži nosili peněženku jako váčky a tehdy to bylo zcela normální. Přemýšleli jste někdy, jak má někdo, kdo sedí vedle vás v kavárně, tak drahou kabelku? Pravdou je, že mnoho žen je lákáno k nákupu replik luxusních tašek a jsou přesvědčeny, že mají v ruce originální kabelku. Bez ohledu na to, jak krásná nebo stylová taška vypadá, realitou je, že je vyrobena z levných materiálů.
  • První unisexová taška, černý nylonový batoh, byl uveden na trh v roce 1985.
  • Průměrná žena má ve svém šatníku 6 kabelek. Nesoudíme je, protože pokušení je příliš neodolatelné.
  • Kabelky byly nejprve považovány za pouze mužské doplňky.
  • Tašky se v 17. století mezi ženami a mladými dívkami staly velmi populární. Byl to jeden z nejvyhledávanějších dárků pro ženy a mladé dívky v té době (a stále je).

elegantní kabelka

zdroj: pixabay.com

Kabelky Prada

kabelka GalleriaÚspěch značky je spojen hlavně se jménem Miuccia Prada, neteře zakladatele rodinného podniku a iniciátora tradice, která dodnes vidí značku Prada mezi hlavními výrobci v oblasti tašek a doplňků. Pokud s Miuccíou byly ve skutečnosti představeny různé řady oblečení, které dobyly mnoho mol, rok co rok od počátku 90. let. Byl to právě Mario Prada, kdo začal vytvářet některé z nejkrásnějších Prada kabelek.

Jeden z nejznámějších modelů Prada - nylonový batoh, který uvedla Miuccia Prada v roce 1980, byl dokonce vystaven na MoMA v New Yorku jako symbolický design v naší historii. Tento batoh byl navržen tak, aby vyhovoval potřebám sportovních a dynamických žen, a pro jeho vytvoření byla vybrána látka pocono, s velmi hustou vazbou podobnou té, která se používá pro stavbu vojenských padáků. Řádky loga reprodukované na batohu připomínají uzavření kufrů, které Mario Prada použil k výrobě prvního zavazadla značky.

Taška Galleria je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších Prada, jaké se kdy nosily. Název je poctou první prodejně značky, která byla otevřena v roce 1913 Mariem Pradou  v proslulé a prestižní Galleria Vittorio Emanuele II, brzy se stala oblíbeným cílem nejušlechtilejší italské a evropské aristokracie.

Taška Doktor je nejprodávanější Prada taška na světě, stejně jako jeden z nejvíce napodobovaných modelů. V roce 2012 Miuccia Prada tuto brašnu znovu spustila a čerpala inspiraci ze stipendií lékařů 19. století, která potřebovali pro domácí návštěvy velké tašky. Logo módního domu je vyryto na kožené chlopni umístěné pod západkou, takže je obtížné narazit na falešný model.

logo_prada

Birkin od značky Hermés

Birkin od značky Hermés je jedním z nejžádanějších modelů kabelek všech dob: ikona stylu a elegance, charakterizovaná svou jednoduchostí, milovaná celebritami. Mít ji v průběhu let začalo být skutečným symbolem luxusu. Co ale pomohlo udělat z jednoduchého módního doplňku legendu?

Proč má jméno Birkin?

Bylo to v roce 1983, kdy se na letišti Air France z Paříže do Londýna ocitl Jean-Louis Dumas, šéf Hermès se zpěvačkou a herečkou Jane Birkinovou. Okamžitě mezi nimi začala živá konverzace, tvořená výměnou nápadů a intuicí. Dokud Jane nespadl diář z jejích rukou a všude se rozsypaly její poznámky. Jean ji slíbil vytvořit tašku, která bude prostorná a vejde se ji do ní vše potřebné. Tím vznikla legendární Birkinka.

Nejedná se o zrovna levnou záležitost.  Začíná od základní verze téměř 6 tisíc eur a dosahuje více než 120 tisíc eur. Cena se liší hlavně v závislosti na kvalitě a zdokonalení materiálů. Než ji obdržíte, musíte být trpěliví a doufat, že po dvou letech je agónie pryč. Protože na Birkin je čekací listina a je také dlouhá.

značka birkin

Louis Vuitton

Louis Vuitton získal titul exkluzivní značky díky své péči o kvalitu produktů a výběr míst, kde lze jejich zboží zakoupit. Jedním z mnoha důvodů, proč zákazníci tuto značku milují, je prestiž nošení kabelky LV. Jedním z možných důvodů, proč jsou tyto kabelky tak oblíbené, je omezený počet konkrétních modelů.Všichni si spojujeme tyto hezké bílé tašky s barevným monogramem. To jsou modely spolupráce Louise Vuittona s Takashim Murakamim, do kterých se celý svět zamiloval. V roce 2015 se značka bohužel rozhodla ukončit spolupráci s Muraki a vzor barevného monogramu byl stažen.

Existuje celá řada modelů Louis Vuitton, které už v obchodech nenajdete. Například model Mabilion. Jedná se o nový model zavedený v roce 2015, proto je překvapivé, že již není k dispozici na webových stránkách Louis Vuitton. Jedním z důvodů může být nízká obliba této tašky, a proto její výroba byla pro značku neziskovou. Je možné, že za chvíli bude opět k dispozici, ale v tuto chvíli si ji můžete koupit pouze z druhé ruky nebo se smířit s podobným modelem.

Gucci

Gucci logoZnačka Gucci je oblíbená i mezi světovými hvězdami. V jejich kolekcích najdete hned několik modelů, které stojí za to si pořídit. Například kabelka Bamboo. Model byl vynalezen v roce 1947 zakladatelem značky Guccio Guccim. Je to skvělý příklad, který ti nejlepší designéři dokáží kreativně využít i v době krize.V letech fašistické diktatury Itálie čelila nedostatku surovin pro výrobu oděvů a doplňků. Z tohoto důvodu začala společnost experimentovat s levnějšími a dostupnějšími surovinami, jako je len, juta nebo dovážený japonský bambus. Možná nebyli tak luxusní jako zlato a krokodýlí kůže, ale nakonec z ní talentovaní zaměstnanci vykouzlili jedinečný model. Řemeslníci pracující pro módní dům vytvořili z bambusu kabelku s tepelně ohýbanými prvky, které se staly nejvíce žádoucími detaily v módě. Bamboo nosila britská herečka Vanessa Redgrave v šedesátých letech, dnes jí ukazuje zpěvačka Rita Ora.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.