Hugo Boss

Hugo Ferdinand Boss – muž, který založil jednu z nejluxusnějších značek dnešní doby a svou zručností a obchodní šikovností, se propracoval od výroby pracovních a vojenských oděvů, až k těm nejkvalitnějším a nejžádanějším oblekům současnosti. Že se vždy jednalo o rodinný podnik, dokazuje i to, že firma je v dnešní době vedena jeho dvěma vnuky, kteří o dědečkovu firmu, jak se patří, pečují. Ještě, aby také ne, když se jedná o firmu s milionovými obraty.

Firma byla založena roku 1923 v Metzingenu v Německu a původně se jednalo o drobnou krejčovskou dílnu, kde byly ručně vyráběny všechny potřebné druhy oblečení. Na konci 20. let se však firma kvůli ekonomické krizi dostala na pokraj bankrotu. Hugo Boss se odmítl vzdát svých dlouho uskutečňovaných snů, během následujících let vstoupil do nacistické strany a začal se věnovat šití stranických uniforem z těch nejkvalitnějších materiálů a světe div se, zakázky se jen hrnuly. Ať už to byly uniformy pro SA, SS nebo Hitlerjugend. Kvůli těmto okolnostem jeho podnikání musel velkou část svého výdělku odevzdat po skončení války jakožto reparaci za obohacování se na válečném průmyslu. I přesto se firma na trhu udržela a začala se specializovat jak na výrobu uniforem, tak na šití pánských obleků, po kterých byla po válce velká poptávka.

Žádné produkty od výrobce Hugo Boss nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.